Książki

Być egoistą

O mojej pasji do czytania książek już chyba kiedyś wspominałam 🙂

Czas przedstawić Wam kolejną z ciekawych pozycji na mojej liście. Odbiega ona nieco od moich ukochanych kryminałów, ale jak już zdążyliście się zorientować, lubię mieszać style, lubię nowości, lubię książki dające do myślenia. I właśnie książka „Sekta egoistów” Erica-Emmanuela Schmitta do takiej należy.

W każdym z nas drzemie nutka egoizmu, nie oszukujmy się każdemu choć w małym stopniu zależy na własnym szczęściu, czasami odbywa się to niestety kosztem innych osób… Co w życiu jest tak naprawdę ważne? Osobiste szczęście czy budowanie więzi z otaczającymi nas ludźmi? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć autor książki, choć tak naprawdę to My sami przed sobą udzielimy właściwej odpowiedzi.

W wielkim skrócie książka opowiada o pewnym badaczu naukowym, Gerardzie, który w trakcie poszukiwania materiałów do swojej pracy, natrafia na książkę o tajemniczym założycielu Sekty Egoistów, którym jest Gaspard Languenhaert, niestety im bardziej próbuje zagłębić się w ten temat, tym trudniej znaleźć mu odpowiedzi na nurtujące go pytania. Literatura milczy, a on z sekundy na sekundę jest coraz bardziej ciekawy. Ciekawość i upór powoduje, że Gerard decyduje się na podróż po Europie w poszukiwaniu prawdy. Nic się dla niego nie liczy, każda nowa informacja na temat Languenhaerta jest na wagę złota, a obsesja to chyba jedyne właściwe określenie dla jego zachowania. Książka nie jest prosta, zwłaszcza jej początek może być dla wielu osób trudny do przyswojenia, jednak z każdą stroną coraz bardziej ciekawi, coraz bardziej zachwyca, daje do myślenia, a przecież w tym tkwi sens czytania książek. Książki mają nas doskonalić, mają dostarczać nam nowych informacji, pobudzać nasz umysł. Nie jest to durne romansidło (choć i takie lubię czasem poczytać), jest to zdecydowanie książka dla wnikliwego grona odbiorców, jednak nie oznacza to, że właśnie Ty nie mógłbyś jej przeczytać?!

Tak jestem egoistką, jak pewnie połowa z Was, warto czasem robić coś dla siebie, w szczególności polecam tę opcję każdej zapracowanej Mamie, z pewnością w naszym przypadku egoizm nie prowadzi do złego, a wręcz przeciwnie daje nam siłę na przetrwanie każdego kolejnego dnia 🙂 Dlatego bądźcie egoistami i sięgnijcie po książkę Wydawnictwa Znak literanova: „Sekta egoistów” Erica-Emmanuela Schmitta, pokażcie jak jesteście samolubni i z kubkiem gorącego kakao (przy kominku – opcja dostępna tylko dla największych egoistów) zagłębiajcie się w tajniki tej cudownej sztuki, jaką jest egoizm 🙂

Powodzenia i miłego czytania 🙂

Książkę znajdziecie tutaj ——>       znak_literanova_300

Comments (2)

  • Zam tego autora, ale tej pozycji nie. Czas nadrobić 🙂

    • zuzulenka says:

      Z kolei w moim przypadku to moja pierwsza książka tego autora i z pewnością sięgnę po kolejne 🙂 Nie to łatwa lektura, ale z pewnością godna polecenia i warta przeczytania 🙂

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *