Uroda

Chińska tradycja kontra cellulit

Pewnie sporo z Was jest ciekawych efektów naszej zaciętej walki z cellulitem. Musicie jednak jeszcze trochę poczekać, bo to nie koniec, razem z City SPA Centrum Pielęgnacji Skóry dalej zagłębiam się w tą tematykę i walczę do upadłego 🙂

Kolejnym ciekawym i na pewno dobrze Wam znanym sposobem walki z cellulitem jest masaż bańką chińską. Jest on jednym z najskuteczniejszych i do tego sprawdzonych zabiegów antycellulitowych, a jego historia i zbawienny wpływ na skórę sięga ponad 3000lat.

Dużo mówić nie trzeba o samej technice wykonywania, każdy z nas wie na czym polega działanie bańki chińskiej. A pewnie nie jedna z Was stosowała je na sobie i innych członkach rodziny 🙂

W wielkim skrócie masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga w pozbyciu się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Przyspieszona przemiana materii powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, czyli osiągamy nasz zamierzony efekt, a dodatkowo masaż bańką chińską ujędrnia skórę.

Przebieg zabiegu.

Zabieg zaczyna się od wstępnego intensywnego masażu wybranej partii ciała z użyciem oliwki, ma to na celu pobudzenie krążenia i przygotowanie skóry do masażu bańką chińską. Następnie rozpoczyna się masaż właściwy z użyciem bańki. Masaż trwa około 30min i polega na zasysaniu skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową za sprawą podciśnienia wytworzonego w bańce. Masaż wykonuje się kolistymi oraz podłużnymi ruchami w kierunku węzłów chłonnych. Intensywny masaż pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu szybko redukuje cellulit i tkankę tłuszczową. Bardzo dobrym momentem na zakończenie zabiegu jest nałożenie maski nawilżającej lub silnie ujędrniającej ciało.

Po zabiegu.

Skóra była zdecydowanie przekrwiona i w niektórych miejscach pojawiły się niewielkie zasinienia, które były efektem zasysania tkanki skórnej przez bańkę. Mam dosyć delikatną skórę, na której dosyć szybko robią się siniaki, dlatego też wiedziałam, że po wszystkim mogę spodziewać się ich na skórze. Jednak wbrew pozorom masaż ten faktycznie przyniósł niesamowite efekty, skóra stała się jędrna i gładka, nie skłamię mówiąc, że jak na razie to właśnie on stanowi numer jeden na mojej liście best of the best.

Jeśli chcecie się przekonać o jego zbawiennym wpływie to wiecie gdzie uderzać 🙂

 

 

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *