Książki

„Decyzja” Charlotte Link

„Decyzja” Charlotte Link

Książki Charlotte Link nie są mi obce, do tej pory każdą jedną wciągałam niczym najpiękniejsze perfumy jednym oddechem, jednak w przypadku tej jednej książki było zupełnie inaczej.

„Decyzja” to nieco trudniejsza w odbiorze książka, inna niż dotychczasowe powieści tej autorki. Akcja rozgrywa się w dwóch różnych krajach, wątki na przemian mieszają się ze sobą, przez co dosyć ciężko przebrnąć, aczkolwiek każda z historii jest ciekawa i poruszająca.

Losy dwóch młodych kobiet, Bułgarki z biednego domu, która chcąc zmienić swoje życie wyjeżdża z niemalże obcymi ludźmi do pracy za granicę w charakterze modelki, jednak ludzie z jakimi przyszło jej współpracować, mieli zupełnie inny plan w stosunku do jej osoby. Druga historia opowiada o pewnej Francuzce, Nathalie, którą ścigają prześladowcy, na ratunek przychodzi jej turysta, który przyjechał do Francji, po to aby w spokoju spędzić tu Boże Narodzenie. Nie ma jednak świadomości, że pomagając dziewczynie, wplątał się w niesamowite kłopoty, które ściągną na niego mnóstwo problemów. Problem ubóstwa, który prowadzi ludzi do podejmowania ryzykownych decyzji, międzynarodowa afera, przestępstwo na dużą skalę, to wszystko znajdziecie właśnie w tej książce.

Książka zdecydowanie odbiega od innych powieści Charlotte Link, aczkolwiek dzięki temu, że różni się od nich tak bardzo, jest jedyna w swoim rodzaju. Porusza powszechny na świecie problem, przez co może wydawać się nudna, ale jednocześnie wprowadza element grozy i poruszenia.

Warto zapoznać się z tą lekturą!!!

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *