Książki

Dom nad jeziorem

Dom nad jeziorem

Nie wiem jak mogłam pominąć taką książkę, naprawdę nie potrafię tego wyjaśnić 🙂

W wyniku naszych kilku przeprowadzek kompletnie zapomniałam Wam o niej wspomnieć.

Jedyne co mogę w tej chwili zrobić to naprawić swój błąd.

„Dom nad jeziorem” Kate Morton to książka, która urzekła mnie nie tylko piękną okładką, ale też wspaniałą treścią. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Akcja książki zaczyna się w roku 1933, jednak jej główna akcja toczy się w dzisiejszych czasach. Siedemdziesiąt lat temu w letniej posiadłości rodziny Edevane’ów w Kornwalii urządzono huczne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Przyjęcie miało być dla wszystkich wspaniałą zabawą, niestety jak się okazuje stało się największym koszmarem. Zaginięcie 11-miesięcznego synka Państwa Edevan’ów to główna, aczkolwiek nie jedyna strata jaką ponieśli właściciele posiadłości. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego lata? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywała początkująca pisarka, szesnastoletnia Alice Edevane?

Wybiegając nieco do przodu, jakieś siedemdziesiąt lat, poznajemy główną bohaterkę książki, detektyw Sadie Sparrow, która po śledztwie, w którym nie potrafiła zachować profesjonalnego dystansu, została wysłana na przymusowy urlop. Cała ta historia bardzo na nią wpłynęła, aby zapomnieć o sprawie postanawia odwiedzić swojego dziadka, mieszkającego w Kornwalii. Próbując zorganizować sobie czas podczas urlopu urządza sobie piesze wycieczki, podczas jednej  nich znajduje opuszczony dom, który już na pierwszy rzut oka kryje w sobie jakąś niezwykłą i mroczną historię. Jak się okazuje dom znajduje się w posiadaniu pewnej poczytnej autorki kryminałów i faktycznie kryje za sobą pewną zagadkową historię. Okazuje się, że właśnie w tym domu, w 1933 roku podczas obchodów nocy świętojańskiej zaginął 11-miesięczny brat Alice – Theo. Wszystko na to wskazuje, że Alice ma coś wspólnego z jego zniknięciem, a dom jest kluczem do zagadki, którą próbowało rozwiązać wielu znakomitych policjantów i detektywów. Co się stało z Theo? Co tak naprawdę wydarzyło się tamtego wieczora? Sadie Sparrow spróbuje znaleźć odpowiedź na te pytania, nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza, że głównym źródłem informacji jest jedyna żyjąca spadkobierczyni posiadłości, która niechętnie chce rozmawiać o tamtych wydarzeniach.

Książka wciąga niesamowicie, cała historia jest niezwykle emocjonująca i nie można oderwać się od niej nawet na chwilę. Musicie koniecznie do niej zajrzeć 🙂

Polecam!!!

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *