Parenting

Gdy nie ma w domu dzieci…

Co robią Rodzice kiedy dzieci nie ma w domu?

Pewnie po głowie chodzą Wam najbardziej ekstremalne odpowiedzi, albo co najlepsze wszystkie możliwe świntuszenia 🙂

Prawda jest jednak właśnie taka…

Wstajesz o 5.00 rano, z jeszcze przymkniętymi oczami zaglądasz do pustego pokoju dziecięcego i nie bardzo rozumiesz jakim cudem jest on pusty…

Kiedy sytuacja zaczyna sama powoli się wyjaśniać, idziesz szybkim krokiem do łazienki, bierzesz prysznic i robisz śniadanie. To nic, że przez przypadek nasypujesz do dwóch misek kulki czekoladowe, przecież to takie oczywiste, że codziennie rano robisz śniadanie dla swoich dzieci.

Kiedy uciekasz do pracy, nadal zastanawiasz się czemu jedziesz dłuższą trasą obok żłobka czy przedszkola, przecież nie musisz nikogo tam odwozić…

8 h w pracy to dla Ciebie wieczność, przecież myślami jesteś zupełnie gdzie indziej…

Dzwonisz do swoich dzieci, chcesz usłyszeć ich głos, powiedzieć, że je kochasz, ale kiedy one biorą telefon do ręki i słyszą, że to Mama pada pytanie: „A gdzie Tatuś? Chcę rozmawiać z Tatusiem!!!”

Droga powrotna z pracy do domu, możemy rozmawiać o czym tylko nam się zamarzy, możemy pójść na spacer i powspominać czasy narzeczeństwa, ale przecież to normalne, że naszym głównym tematem rozmów są dzieci i ciągłe zastanawianie się co w danej chwili robią lub powinny robić.

Nie pozostaje Ci nic innego jak przeglądać po raz tysięczny Wasze wspólne zdjęcia, tulić ulubiony kocyś swoich dzieci i czekać z niecierpliwością na ich powrót.

To się nazywa bycie Rodzicem.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *