Książki

„Happy Birthday”

„Happy Birthday”

Po wariackich tygodniach wreszcie możemy odetchnąć. Długo zwlekałam z tym wpisem, a bardzo chciałam pokazać Wam cudowną książkę, która totalnie mnie zaskoczyła. Wyrwana spośród promocyjnych egzemplarzy w jednym z supermarketów, niespodziewanie wywołała w moim serduchu niesamowite uczucia. Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia, ale kiedy po nią sięgniesz nie sposób się od niej oderwać.

„Happy Birthday” Danielle Steel

Książka ma trzech głównych bohaterów: Jack, Valerie i April, którzy obchodzą właśnie swoje urodziny. Nie jest to jednak dla nich radosne święto, wręcz przeciwnie jest to jeden z najgorszych dni w ciągu roku.

Valerie to słynna prezenterka telewizyjna i autorka wielu książek, ma świadomość tego, że z roku na rok nie staje się młodsza, dlatego jak tylko się da próbuje ukryć swój wiek za pomocą wielu zabiegów medycyny estetycznej. Niestety w dniu jej urodzin jedna ze stacji radiowych ujawnia jej prawdziwy wiek, co wprawia ją w fatalny nastrój.

Jack to były sportowiec, który kocha kobiety. Po kolejnej nocy spędzonej z jedną z nich wypada mu dysk, bardzo cierpi. Szukając pomocy w szpitalu spotyka Valerie. Nie znają się zbyt dobrze, ale często spotykają się w studiu telewizyjnym, w którym Jack również pracuje jako komentator sportowy.

April, córka Valerie, właścicielka restauracji. Po przelotnym romansie rzuciła się w wir pracy. Niestety ta krótka chwila słabości pociągnęła za sobą niezbyt pozytywne skutki: nieplanowaną i niechcianą ciąże. Ojciec dziecka to przypadkowo poznany mężczyzna, dlatego April zastanawia się nad aborcją.

Książka to historia trójki ludzi, którzy znajdują się na różnym etapie swojego życia. Odnoszą sukcesy dzięki swojej ciężkiej pracy. Każdy z nich poświęcił wiele, aby znaleźć się właśnie w tym miejscu. Życie dla każdego z nich pisze własny scenariusz. To niesamowita opowieść, która pokazuje nam, że nigdy nie wiemy co nas w życiu czeka. Nie zawsze bywa kolorowo, ale warto dostrzegać we wszystkim coś pozytywnego. Czasem musi być źle, żeby potem było tylko lepiej i to jest idealne podsumowanie tej książki.

Niesamowita lektura, po którą musicie koniecznie sięgnąć.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *