Książki

Ideały nie są idealne

Ideały nie są idealne

Jeśli tak jak ja jesteście fanami kryminałów, to ta książka z całą pewnością przypadnie Wam do gustu.

„Idealna” Magdy Stachula to trzymający w napięci thriller psychologiczny, który z całą pewnością zasługuje na uwagę.

Choć początek książki nie był zbyt emocjonujący z każdą sekundą nabierał smaku i wzbudzał coraz większe zainteresowanie.

„Idealna” to książka opowiadająca historię pewnego małżeństwa, które bezskutecznie stara się od długiego czasu o dziecko. Wszelkie podejmowane przez nich próby powiększenia rodziny kończą się fiaskiem. Anita, główna bohaterka popada w depresję, przez co jej małżeństwo ulega powolnemu rozpadowi. Chwile zapomnienia odnajduje w podglądaniu innych ludzi poprzez kamery miejskiego monitoringu, dzięki którym może znaleźć się w każdym innym miejscu na świecie i na chwilę zapomnieć o wszystkich problemach. Jej głównym punktem obserwacji jest Praga, najwięcej uwagi jednak poświęca pewnej parze zakochanych, którą codziennie obserwuje podczas gdy wsiada do tramwaju. Niestety jej realne i z pozoru uporządkowane życie sypie się jak domek z kart, a wokół zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Pojawiające się przedmioty, o których istnieniu nie ma zielonego pojęcia i nagłe coraz to dłuższe znikanie męża zaczyna budzić w niej lęk i dezorientację. Czy to początek szaleństwa? A może cała historia ma drugie dno? Kto tak naprawdę próbuje zniszczyć życie Anity?

Na te i wiele innych pytań musicie znaleźć odpowiedź sami. Ja mogę Wam jedynie obiecać, że książka z pewnością Was zaskoczy i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. „Dziewczyna z pociągu” z całą pewnością może się przy niej schować 🙂

Polecam 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *