Książki

Jedna chwila, zmienia wszystko

Jedna chwila, zmienia wszystko

Miałam zasypywać Was świątecznymi wpisami, ale tymczasem zapraszam Was do zapoznania się z recenzją niesamowitej książki.

Jest to moja pierwsza lektura tego autora i przyznam szczerze, że po jej przeczytaniu zamierzam zapoznać się z innymi jego powieściami.

„Ta chwila” Guillaume Musso wywarła na mnie ogromne wrażenie, niesamowita historia podróży w czasie, zapierająca dech w piersiach. Czytałam masę recenzji tej książki i nie wszystkie były pochlebne, jednak oceniam książki według mojej własnej skali i sama zawsze staram się wyrobić własną opinię, a ta książka zasługuje na szczególną uwagę. Przeczytałam ją dosłownie w jedno popołudnie, to niesamowite jak bardzo wciąga czytelnika i nie pozwala nam się od niej oderwać.

Pewnego dnia Arthur Costello spotyka się ze swoim ojcem w jego letniej posiadłości zwanej Latarnią Dwudziestu Czterech Wiatrów. Spotkanie to nie było przypadkowe, zwłaszcza, że nie mieli ze sobą zbyt dobrych relacji. Ojciec informuje go, że po jego śmierci Arthur nie odziedziczy rodzinnej firmy ani jej udziałów, jednak da mu coś innego, właśnie tę zabytkową posiadłość, ale pod kilkoma warunkami. Z aktem własności w ręku ojciec przekazuje mu swoje warunki: nigdy nie może sprzedać latarni, a także bezwzględnie ma trzymać się z daleka od tajemniczych drzwi zamurowanych w piwnicy, a ponad wszystko nie może ich otwierać. Arthur zgadza się, przyjmuje akt własności, nie zdając sobie sprawy z tego co tak naprawdę niesie za sobą ta decyzja. Jak się zapewne domyślacie Arthur otwiera zakazane drzwi i to co za nimi spotyka wykracza ponad jego wyobrażenia… Od tej chwili życie Arthura nigdy nie będzie takie samo. Co kryje się za zamurowanymi drzwiami? Czemu Arthur żałuje swojej decyzji? Nie chcę psuć Wam lektury, dlatego nie zdradzę Wam szczegółów, ale mogę zapewnić Was, że nie będziecie się nudzić.

Polecam całym serduchem!

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *