Lifestyle

Jesienny czas

Świat na chwilę stanął w miejscu…

Jesień to idealny czas na chwilę oddechu, świetny moment aby zwolnić i oderwać się od mniej ważnych spraw.

Chwila zadumy pojawia się u mnie zawsze z końcem października, gdzieś tam w głębi zaczynam analizować wszystko w swojej głowie, czy aby o czymś nie zapomniałam, czy czegoś nie przegapiłam lub nie zaniedbałam… Każdy z nas ma za uszami większe lub mniejsze przewinienia, czasem zwyczajnie zatracamy się w tym naszym szalonym życiu i zapominamy o tym co ważne. Życie bywa okrutne, skupiamy się głównie na materialnych potrzebach, bo bez nich trudno jest żyć, pieniądz rządzi światem, a my jesteśmy tylko małą jego częścią.

Warto czasem zatrzymać się na chwilę i powiedzieć głośno: „Dziś jest ten dzień! Dziś mogę wszystko!”. Od wielu miesięcy każdy wolny weekend staram się celebrować niczym Boże Narodzenie 🙂 Nawet jeśli miałabym przeleżeć go w łóżku to robię to najlepiej jak potrafię, góra pyszności podana prosto do łóżka jest jak najbardziej wskazana 🙂 Nawet jeśli do późnych godzin wieczornych mamy biegać w piżamach to niech to będzie radosne i beztroskie bieganie z masą przytulasów i niech każdy robi co tylko zechce. W ciągu tygodnia mamy dla siebie tak mało czasu, że każdy wolny dzień jest na wagę złota, czasem mijamy się przelotem w drzwiach a szansa na dłuższą rozmowę nadarza się jedynie  w drodze do pracy lub z powrotem, w innych okolicznościach każdy oddaje się swoim obowiązkom i nie ma nawet mowy o dłuższych pogaduchach kiedy wskazówki zegara w szalonym tempie odliczają minutę po minucie.

Dlatego też tak bardzo lubię jesień, za ten moment spowolnienia i wyciszenia, lubię te cudowne kolory za oknami, które nadają naszemu życiu barw, lubię jesienne spacery, lubię deszcz i błoto, lubię również chłodne dni, ale tylko wtedy kiedy mam z kim dzielić wspólny kawałek koca, lubię obserwować mijających nas podczas spaceru ludzi, lubię zbierać liście i kasztany i lubię, tak bardzo lubię to niezwykłe oczekiwanie na zapowiadające się zmiany, bo przecież z końcem każdego roku coś się zmienia, zmieniamy się my, zmieniają się nasze dzieci, a czasem zmienia się nasze życie 🙂 Co przyniosą nam kolejne dni? Jeszcze tego nie wiem, ale warto poczekać i się przekonać 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *