Książki

Miłość bywa ślepa…

Miłość bywa ślepa…

Ostatnio brak mi czasu na oddanie się przyjemnościom i takiej zwyczajnej chwili tylko dla siebie. Praca, dom, praca dom… Codziennie po powrocie do domu marzę o ciepłej herbacie i wygodnym łóżku 🙂 Uparłam się jednak, że nie zaniedbam siebie i co jakiś czas poświęcę chociaż te 30 minut, dopóki sen nie zwycięży nade mną, na oddanie się właśnie takiej przyjemności jak czytanie książek.

Tym razem na pierwszy plan poszła zapożyczona od mojej siostry książka „Niewierna” Reyes Monforte. Byłabym głupia, gdybym przegapiła tak ciekawy egzemplarz. Książka warta przeczytania, książka która otwiera nam całkiem nowy świat i spojrzenie na inną kulturę. To, co dzieje się w naszych czasach jest nie do opisania, ataki terrorystyczne i inne straszne tragedie, o których na samą myśl przeszywają mnie dreszcze. Książka, o której pisze dotyka właśnie tego problemu. Jest ona oparta na autentycznych wydarzeniach i dlatego tak mocno trafia do serc czytelników.

Sara to młoda kobieta, z bagażem doświadczeń, próbująca na nowo uporządkować swoje życie. Jest nauczycielką hiszpańskiego w szkole językowej w Madrycie. Uczą się w niej imigranci, którym poznanie języka umożliwi zaaklimatyzowanie się w nowym kraju i dostosowanie do panujących tam zasad. Sara nie szuka miłości, ma już jedną małą miłość w swoim domu, syna Ivana, to on jest dla niej najważniejszym mężczyzną. Niestety z miłością bywa różnie, czasem spada na nas jak grom z jasnego nieba i nie sposób się od niej uwolnić. I właśnie tak było z Sarą… W szkole językowej poznaje Nahiba, pracownika agencji nieruchomości. Nahib to muzułmanin, dzięki niemu Sara poznaje tajniki jego kultury i powoli zaczyna fascynować ją jego świat. Związek Sary i Nahiba niestety nie zyskuje aprobaty ze strony ojca Sary, Mario, a także jej przyjaciółki, Lucii, którzy dostrzegają jak bardzo wielki wpływ wywiera na nią nowo poznany mężczyzna. Sara zaślepiona miłością nie dostrzega niebezpieczeństwa, jakie sprowadziła na siebie za sprawą tej miłości…

Książka zagłębia nas w tajniki kultury muzułmańskiej, ukazuje świat pełen manipulacji ludzkimi uczuciami. Miłość potrafi być ślepa i niesie za sobą wiele pułapek. Książka daje nam niezłą lekcję, uczy tego jak nie postępować w miłości, bazując na wydarzeniach jakie rozgrywały się w życiu Sary, można dostrzec jej wszystkie błędy, można wyciągnąć wnioski, bo przecież w miłości chodzi tak naprawdę o to, aby sobie ufać, szanować i kochać się, takimi jakimi jesteśmy.

Polecam całym serduchem 🙂 Książkę znajdziecie w każdej dobrej księgarni 🙂

Comments (2)

 • Malgorzata Stryjecka says:

  Był czas kiedy czytałam dużo, teraz rzadko sięgam po książkę przez net, blogi które czytam masowo. Ale czytając ten post przypomniała mi się książka Kwiat Lotosu, piękna i także o innej kultura.

  • zuzulenka says:

   Ja też czytałam znacznie więcej, ale teraz im Dziewczynki są starsze czasu jest coraz mniej, dużo pracujemy, wracamy późno, więc zdecydowanie bardziej wolę spędzać wolny czas z Dziewczynkami niż nad książką. Nie odmawiam sobie jednak od czasu do czasu jakiejś dobrej lektury, nawet jeśli oznaczałoby to wstanie o 4 rano 🙂

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *