LifestyleUroda

Naturalne piękno

Naturalne piękno

Być kobietą, być kobietą…

To nie jest wcale taka prosta sprawa 🙂

Jak każda kobieta chciałabym czuć się dobrze we własnej skórze, skłamałabym gdybym powiedziała, że nie zależy mi na tym, aby inni postrzegali mnie jako atrakcyjną kobietę. Przecież każda z nas chce być piękna, nie tylko dla samej siebie, każda z nas po cichu liczy również na jakiś miły gest lub słowo skierowane właśnie w swoją stronę. Niestety bardzo często wiele z nas Drogie Panie dostrzega piękno nie tam gdzie powinno. Szukamy ideałów w innych, a nie potrafimy dostrzec prawdziwego piękna jakie drzemie w nas samych.

Niedawno obchodziliśmy Dzień Kobiet i właśnie z tej okazji producent marchwiowo-owocowego soku Tymbark Vitamini, stworzonego z myślą o wspomaganiu naturalnego piękna przeprowadził pewne badanie, dotyczące tego jak kobiety postrzegają swoją osobę, czy akceptują siebie i czy gdyby tylko mogły dokonałyby kilku małych poprawek w swoim wyglądzie. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź poniżej 🙂 Osobiście wyniki nieco mnie zszokowały, bo przyznam szczerze, że spodziewałam się zupełnie innego obrotu sytuacji. Przekonajcie się same!

Okazuje się, że większość z nas nie akceptuje swojego wyglądu. Spory procent Pań z chęcią dokonałby małych poprawek w swoim wyglądzie. Zmiana prostych włosów na kręcone (35%) czy też kręconych na proste (37%) to marzenie dużej liczby kobiet. Ponad połowa Pań stwierdziła, że mężczyznom najbardziej podobają się jasne blondynki, co wcale nie oznacza, że ta wspomniana wcześniej połowa chciałaby zmienić kolor włosów właśnie na blond! Jak się okazuje Panie lubią brąz i aż 33% zdecydowałoby się na zmianę naturalnego koloru włosów na brąz. Zaskakujące, bo całe życie myślałam, że jednak blondynki rządzą 🙂 Dokładnie taki sam procent Pań decyduje się na kręcone włosy, jednak uważają one, że mężczyznom podobają  się znacznie bardziej włosy falowane. Przechodząc ulicami miast najczęściej jednak spotykamy kobiety z prostymi włosami, aż 62% kobiet decyduje się właśnie na taką fryzurę, 27% to kobiety o włosach falowanych, a tylko 1% kobiet decyduje się na włosy w stylu afro. Jak już wcześniej wspomniałam kobiety zdecydowanie lubią brąz i aż 44% Polek nosi właśnie ten kolor włosów, na ciemny blond zdecydowało się 32% Polek, z kolei rudowłose Panie to niecały 2% ogółu.  Kolor włosów to nie jedyna cecha jaka wyróżnia nas na tle innych. Jako posiadaczka jasnej karnacji całe życie marzyłam o śniadej cerze, okazuje się że aż 43% Polek ma właśnie taki sam odcień skóry jak ja, i aż 36% ma dokładnie takie samo marzenie o śniadej cerze. Tylko 11% ogółu posiada ciemną cerę, alabastrową i żółtą. Jak widać każda z nas jest zupełnie inna i na swój sposób wyjątkowa, dlatego też powinniśmy zacząć doceniać swoje naturalne piękno.

 

 

Nie jest łatwo zaakceptować cechy, które przez wiele lat spędzały nam sen z powiek. Warto jednak dostrzec w nich coś wyjątkowego. Okazuje się, że tylko co 5 Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu, a głównym czynnikiem, jaki jest dla nas najtrudniejszy do zaakceptowania to nasza sylwetka (wzrost, proporcje i dodatkowe kilogramy). Oj, mogłabym w tym temacie wiele powiedzieć 🙂 Tu za dużo, tu za mało, chciałoby się zrobić mały lifting przed latem 🙂 I wiecie co Wam powiem, że od dziś zaczynam częściej pić soki marchwiowo-owocowe, bo jak się okazuje to właśnie Panie, które sięgają po nie codziennie i traktują je jako przekąskę pomiędzy posiłkami stanowią większość jeśli chodzi o kobiety zadowolone ze swojego wyglądu 🙂 Dużą motywacją dla nich jest to, że soki stanowią 1 z 5 zalecanych dziennie porcji warzyw i owoców (aż 79%), a także to, że mają dobroczynne właściwości jeśli chodzi o nasze zdrowie (77%). Niewiele z nas jednak wie, że soki zawierają dużą ilość błonnika, który fantastycznie wpływa na naszą skórę i dodatkowo poprawia pracę jelit. Sporo z nas Drogie Panie zauważyło znaczącą poprawę swojego wyglądu, stanu skóry, włosów i paznokci właśnie za sprawą picia soków marchwiowo-owocowych. Soki marchwiowo-owocowe zawierają beta-karoten z marchwii, witaminę C i E, które mają nie tylko pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, ale też w istotny sposób wpływają na stan naszej skóry.
Kochane Kobiety jak widzicie część z nas chce wyglądać jak inni, z kolei inni chcą wyglądać jak my 🙂 Zabawna sytuacja, czas chyba zaakceptować siebie, skupić się na tym aby zadbać o swoje piękno od środka, sięgnąć po to co naturalne i poczuć się zdrowo i pięknie. Wznieśmy toast szklanką soku marchwiowo-owocowego Tymbark Vitamini i  wypijmy za to co naturalne i piękne, wypijmy za nas Wszystkie 🙂

 

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *