Wpis

Next day

Next day
Za nami kilka zwariowanych dni i pomyśleć, że już tak zawsze będzie… Przygoda ze żłobkiem jak na razie przyniosła nam megaśnego gila i kaszel. Lena musiała zrobić sobie dwudniową przerwę, żeby dalej nie rozsiewać zarazek. Dziś z Lenką jest znacznie lepiej, ale z kolei Zuzia zaczęła kaszleć, więc mamy istne szaleństwo. Z dobrych wieści – Dziewczynki pierwsze dni w żłobku przechodzą całkiem nieźle. Zuzi zdarzyło się kilka gorszych chwil, ale wierzymy, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Oczywiście chorować będą, to jest nieuniknione, ale kontakt z innymi dziećmi z pewnością przyniesie im wiele dobrego.
Ostatecznie okazało się, że to my – rodzice przeżywamy nową sytuację tysiąc razy bardziej niż one. Nasze dzieci to mądre istotki, nie sposób je oszukać, nikt im nie zastąpi Mamy czy Taty, ale jeśli my sami pokażemy im, że zachodzące zmiany są dobre i przyniosą wszystkim wiele pozytywnych emocji, to nasze dzieci szybko zaakceptują nową sytuację. 
Także Matka uzbroiła się w cierpliwość, stara się za bardzo nie stresować, choć bywa to trudne, bo dookoła każdy serwuje nowe porcje wrażeń. Nasze małe córeczki dorastają, stają się bardziej samodzielne, uczą się poznawać świat na nowo. To wspaniałe uczucie, choć momentami sieje taką dziwną pustkę w sercu. Mam nadzieję, że powrót do pracy pozwoli nieco zapomnieć o niej, a po tych 8h będę wracać z dużą dawką energii do zabawy z moimi Córkami. 
A jak było z Wami Kochani Rodzice? Jak Wy sobie poradziliście w takiej sytuacji i jakie dla Was były początki?

Comments (6)

 • Nessie says:

  Ehhh cororby, choróbska, niefajne to ale trzeba to przejśc lepiej teraz niż w szkole bo zaległości i wiadomo.

  • zuzulenka says:

   Pierwszy poważny kontakt z tak dużą ilością dzieci mógł się skończyć tylko w ten sposób. Okres przeziębień, infekcji i innych czas zacząć , byle do zimy 🙂

 • polecam szczepionki doustne na odporność , lekarz dobierze odpowiednia do wieku i tran i wapno pomoże ci ! Jesli jest dłuższa przerwa w chodzeniu do przedszkola , żłobka dziecko nie chce chodzić wiec trzymajcie sie i zdrówka:)
  Moja Aurii bierze – neosine 2×7,5 przez 10 dni i po 10 dnoach kolejna dawka
  Eliza – Blf 10 dni

 • Nas to dopiero czeka i też się obawiam chorób. Dobrze, że dziewczynki takie dzielne!

 • Bobobebe says:

  mam nadzieję, że dziewczynki czują się lepiej… my leżymy w dwójkę:/

 • Anonimowy says:

  Having read this I thought it was extremely enlightening.
  I appreciate you finding the time and energy to put this informative article together.
  I once again find myself spending a lot of time both reading and commenting.
  But so what, it was still worth it!

  Here is my page: back pain remedies

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *