Książki

Nieodnaleziona

Nieodnaleziona

Jeśli miałabym wybrać jedną z lepszych książek, jaką udało mi się przeczytać w ostatnim czasie to ta zdecydowanie wygrywa spośród innych.

Książka Nieodnaleziona Remigiusza Mroza to istne szaleństwo, zasługująca na poświęcenie jej chwili tutaj na blogu.

Zaczyna się bardzo niewinnie i romantycznie, bo przecież miłość dwojga ludzi jest czymś cudownym i wyniosłym. Jednak tej parze nie było pisane szczęśliwe zakończenie. W dniu, w którym Damian Werner oświadcza się swojej ukochanej napadają na nich bandyci, dotkliwie biją Damiana, po czym gwałcą jego ukochaną – Ewę, która po całym zdarzeniu znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Damian przez kolejne 10 lat szuka swojej ukochanej i kiedy jego przyjaciel natrafia w sieci na zdjęcie kobiety, łudząco podobnej do Ewy, nadzieja Damiana na nowo odżywa. Mężczyzna natychmiast zgłasza ten fakt na policję, jednak konsekwencji, jakie niosła za sobą owa wiadomość, z pewnością nie dało się przewidzieć. Najlepszy przyjaciel ginie w niewytłumaczalny sposób, natomiast Damian pada ofiarą niesłusznych oskarżeń i oprócz upartych poszukiwań Ewy, rozpoczyna walkę z czasem.

Resztę musicie doczytać już sami 🙂

Z całą pewnością należy podkreślić, że autor buduje tu niesamowity klimat i atmosferę, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Dodatkowo porusza bardzo istotny problem w życiu wielu rodzin, zaznaczając jak bardzo ważna jest pomoc osobom, których on dotknie, a przy tym cały czas utrzymując mroczny klimat książki.

Świetna książka na jesienne wieczory 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *