Książki

Początek

Początek

Chyba każdy z Was zna słynną książkę Dana Brown’a „Kod Leonarda DaVinci”, a jeśli nie jesteście fanami literatury to z całą pewnością mieliście okazję przynajmniej obejrzeć taki film. Mimo, że uwielbiam czytać, to w moim przypadku pierwsze spotkanie z tą książką odbyło się dopiero po obejrzeniu ekranizacji filmowej 🙂 Dopiero wtedy wiedziałam, że każda kolejna jej część musi trafić w moje ręce 🙂

„Początek” to najnowsza seria przygód profesora Roberta Langdona, kolejna fascynująca opowieść pełna niesamowitych zwrotów akcji i oczywiście pełna kodów i symboli mających na celu doprowadzenie głównego bohatera do rozwiązania kolejnej zagadki. Tym razem autor porusza istotną kwestię, jaką jest nasza rola we wszechświecie, nawiązuje nie tylko do historii, ale także współczesności i przyszłości, a główną rolę w tym wszystkim ma odgrywać religia.

Tym razem główny bohater przenosi się do Hiszpanii, gdzie jak możecie się spodziewać czeka na niego masa trudnych zagadek do rozwiązania. Jego dawny student, Edmond Kirsch, organizuje niesamowite wydarzenie, na którym ma ogłosić istotne dla całego świata odkrycie dotyczące ludzkiej egzystencji. Prezentacja jednak nie przebiega zgodnie z planem, a odkrycie Kirscha może nigdy nie ujrzeć światła dziennego, dlatego też Profesor Langdon wraz z Ambrą Vidal, dyrektorką muzeum, w którym odbywała się prezentacja, podejmują próbę odnalezienia hasła, dzięki któremu odkrycie nie pójdzie na marne. Przemierzając ulice Barcelony i Madrytu muszą znaleźć odpowiedź na dwa nurtujące ludzkość pytanie: „Skąd pochodzimy? I dokąd zmierzamy?”

Co tak naprawdę chciał pokazać światu Edmond Kirsch? Czy jego prezentacja może zagrozić wszystkim religiom świata?

Żeby poznać odpowiedzi na te pytania musicie koniecznie ją przeczytać 🙂

Książka warta poświęcenia swojej uwagi, z pewnością nie będziecie żałować ani jednej chwili spędzonej na jej czytaniu:)

POLECAM!!!

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *