LifestyleParentingPodróże

Podróże małe i duże

Miesiąc maj zaowocował nie tylko piękną pogodą, ale też zmobilizował nas do działania. Do tej pory pochłonięci remontowaniem domu zapomnieliśmy o tym co ważne, skupieni na pracy i realizacji naszych planów nie mieliśmy czasu na rodzinne wyjazdy i inne tego rodzaju atrakcje. Powoli nadrabiamy stracone chwile i małymi kroczkami ruszamy do przodu, bo przecież nadal na garbie mamy mnóstwo pracy związanej z domem i czasem trudno się od niej oderwać.

Weekend majowy, a konkretniej ten jeden wolny dzień, pozwolił nam w pełni się zrelaksować, nacieszyć wspólnie spędzonym czasem i być ze sobą tak po prostu, bez spiny, bez gonitwy, bez ciągłego zerkania na zegarek. Ten jeden dzień dał nam więcej niż tydzień wolnego 🙂 Dziewczynki wyszalały się na całego, o czym świadczy fakt, że dziś nad ranem z trudem udało nam się obudzić je do przedszkola. Tak jak my uwielbiają podróże i gdy tylko padło hasło: „Jedziemy na wycieczkę!” w domu rozległ się pisk radości, po czym w kilka chwil w pełnej gotowości czekały tuż przy drzwiach wejściowych z wypchanymi po brzegi plecakami 🙂

W naszych okolicach jest wiele pięknych miejsc, mieszkamy w samym centrum Polski i choć czasem narzekamy, że wszędzie daleko, bo nie ma tu ani morza, ani gór, to niezmiennie co roku odkrywamy nowe, fantastyczne miejsca w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Majówkę oczywiście standardowo zamierzaliśmy spędzić w naszym płockim ZOO, ale z racji, że udało nam się zajrzeć tam już tydzień temu, zmieniliśmy plany i wyruszyliśmy całkiem niedaleko do cudownego miejsca, jakim jest Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. To cudowne miejsce powala na kolana, niezmiennie co roku zaskakuje i zachwyca mnie na całego. Kiedy tam jesteśmy mam wrażenie, że świat na chwilę stanął w miejscu, czuję ten wiejski klimat, który jest mi tak ogromnie bliski <3 Niesamowite jak bardzo potrafię tam oddychać pełną piersią i cieszyć się chwilą <3 To takie miejsce, które nigdy się nie znudzi, możesz jeździć tam co roku, a zawsze czujesz jakbyś odkrywał je na nowo <3 Idealne miejsce dla rodzin, idealne miejsce dla każdego, kto szuka chwili ciszy, spokoju i odskoczni od miejskiego zgiełku i hałasu.

Polecamy każdemu to wspaniałe miejsce <3

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *