Uroda

Potraktuj go prądem

Potraktuj go prądem…

Czyli kolejne miłe spotkanie w City SPA Centrum Pielęgnacji Skóry  tym razem przebiegało w nieco innym wydaniu 🙂

Wszyscy dobrze wiemy jak zbawienny wpływ ma na nasze ciało aktywność fizyczna. Ruch i ćwiczenia to podstawa do tego aby mieć ładną i zgrabną sylwetkę. I choć czasami wydaje nam się, że tego ruchu mamy aż za wiele, okazuje się, że aby zgubić upragnione kilogramy to nie wystarczy. Jeśli Twoim problemem jest brzuch pamiętaj, że podczas ćwiczeń musisz popracować nad grupami mięśni ściśle z nim powiązanymi. Nie wystarczy biegać codziennie czy robić przysiady lub brzuszki, istotne jest prawidłowe uruchomienie poszczególnych mięśni naszego ciała. I tu właśnie docieramy do głównego tematu, jakim jest dzisiaj walka z cellulitem za pomocą prądów.

Pośladki i uda również są wyposażone w masę mięśni, które należy w odpowiedni sposób uruchomić i tu przychodzi nam z pomocą elektrostymulacja.

Elektrostymulacja to inaczej elektrogimnastyka, która ma na celu wywołanie reakcji motorycznej mięśnia lub grupy mięśni. Podczas zabiegu na mięśnie działają fale kierunkowe, które sprawiają, że włókna mięśniowe wykonują izotoniczne ruchy, czyli skurcze, pobudzanie mięśni sprawia, że organizm czerpie energie z okolicznych tkanek, dzięki czemu spala tkankę tłuszczową. Podczas zabiegu stosuje się specjalnie dobrane sekwencje prądów, które mają na celu uwolnienie i przepchnięcie limfy i toksyn do węzłów chłonnych, a następnie są przetransportowane do narządów filtrujących i wydalane z organizmu z moczem. W związku z tym po zabiegu można dosyć często biegać do łazienki na siusiu 🙂

Przebieg zabiegu.

Zabieg jak przyjemny i momentami wzbudza rozbawienie. Najpierw do ciała mocowane są elektrody, jest ich całkiem sporo i aby dobrze się trzymały należy zabezpieczyć je pasami. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg uruchamia urządzenie i ustawia odpowiednią sekwencję prądów a następnie podkręca wartości. Podczas zabiegu zdecydowanie czujemy co się dzieje, czujemy każdy skurcz mięśnia, oczywiście musimy stale informować o naszym odczuciu, wartość nie może przekroczyć naszego progu bólowego. Mięśnie kurczą się i rozkurczają, co sprawia, że ma się śmieszne wrażenie jakby nogi same za nas chodziły.  Zabieg trwał nieco ponad 30min, podczas których mieliśmy szansę obserwować zachowanie poszczególnych grup mięśni. Należy pamiętać, że tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 20min wysiłku, dlatego zabieg nie powinien być krótszy niż wspomniane wcześniej 30min, ani dłuższy niż 45min (aby nie obciążyć zbytnio stawów i nie powodować nadmiernego wzrostu mięśni).

Po zabiegu.

Uczucie jak po małej przebieżce z tym, że bez zadyszki 🙂 Wróciłam do domu z myślą, że taki trening to ja mogę mieć codziennie, a przy tym jeszcze gubiąc kilka centymetrów i cellulit to już czysta rozpusta 🙂

 

 

Jeśli i Wy zmagacie się z podobnymi niedoskonałościami skóry i pragniecie zawalczyć o piękne ciało to musicie koniecznie wybrać się do City SPA Centrum Pielęgnacji Skóry , tam na hasło „ZUZULENKA.PL” otrzymacie 15% zniżki na wszystkie testowane przeze mnie zabiegi, te o których zdążyłam wspomnieć na blogu, jak również kilka innych, o których już niedługo przeczytacie.

Mam nadzieję, że nie przegapicie takiej okazji!!!

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *