Parenting

Prezent idealny

Kto z nas pamięta czasy gier planszowych, kiedy to całą rodziną zasiadało się wieczorami do stołu i grało w chińczyka, monopoly czy eurobiznes?

Doskonale pamiętam kiedy jako 5-6 latka stawiałam pierwsze kroki w grze w chińczyka, cóż to była za zabawa. Dziś człowiek zupełnie zapomniał o tym jak miło i przyjemnie można spędzać czas z dala od ekranu komputera czy telewizora 🙂 Żałuję, że tak mało czasu mamy dla siebie, doba z każdym dniem staje się dla nas coraz krótsza i nie możemy aż tyle czasu poświęcić zabawie. Mimo wszystko znajdujemy chwilę na to, żeby naszym dzieciom pokazać inny sposób na spędzanie wolnego czasu, w kąt rzucamy sterty papierów, na bok odkładamy komputer i telefon, i zwyczajnie jesteśmy tylko dla nich.

Dziś pokażę Wam cudowną moc gier planszowych, które znalazły się w naszym posiadaniu za sprawą Św. Mikołaja z Płockowej Laponii 🙂 Mikołaj zrobił Dziewczynkom niesamowity prezent odwiedzając je w przedszkolu i wręczając im specjalnie przygotowane na tą okazję gry nawiązujące do naszego historycznego miasta Płocka 🙂 Śmiechom nie ma końca, jest zamek, rycerz, księżniczka, znalazł się nawet smok i inne stworzenia bez których nie byłoby całego bajkowego klimatu. Niby nic nadzwyczajnego, a daje tak wiele radości i uśmiechu na buziach naszych pociech i nas samych.

Święta to idealny czas na to, aby poświęcić swój czas najbliższym, czasami warto pomyśleć czy nasze dzieci zadowoli kolejna lalka zakupiona w sklepie, bo tak nakazuje zwyczaj, może warto przeanalizować swoje pomysły na świąteczny prezent i zdecydować się na coś bardziej kreatywnego i rozwijającego umysł naszych pociech 🙂 Ja wiem, że czasem trudno oprzeć się namowom naszych dzieci, ale zawsze miłym dodatkiem do wymarzonej lali może być jakaś minigra planszowa, która zapewniam Was, że przyniesie wiele dobrego całej rodzinie 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *