Wpis

Sam na sam

Sam na sam

Czy Rodzice mogą na chwilę oderwać się od swoich obowiązków?

Mogą, a nawet powinni!
Choć raz w miesiącu wykorzystajcie chwilę na bycie sam na sam.
Szczęście Dzieci zależy od szczęścia Rodziców i nigdy o tym nie zapominajcie.
Jeśli Wy nie jesteście szczęśliwi to Wasze Dzieci również.

Przyszła i na nas pora, kiedy zwyczajnie zapragnęliśmychoć na godzinkę pobyć sam na sam ze sobą.

Mimo przeziębienia Dziewczynek udało nam się zrealizować nasz mały plan spaceru i wypadu do kina. My cieszyliśmy się swoim towarzystwem, a nasze małe Damy spędzały ten czas z Babcią.
Zapomnieć na chwilę o byciu Rodzicem raczej nie jest możliwe, co chwila głównym tematem naszych rozmów były dzieci 🙂 Kino na 2h odwróciło nasze myśli w innym kierunku, ale po wyjściu natychmiast w głowie kłębiły się myśli, kiedy będziemy w końcu mogli całą czwórką pójść na wspólny seans 🙂 No cóż, te nasze dwa małe Uzależnienia zawróciły nam w głowach i zmieniły nasze całe życie. Czasem chciałoby się oderwać na chwilę od obowiązków, ale kiedy tylko zostajemy sami nie możemy się na niczym skupić. To nasze życie i trzeba przywyknąć do pewnych zmian, początki bywają trudne, ale z czasem wszystko staje się jakby nieco łatwiejsze i piękniejsze.
Chwila wytchnienia przyda się każdemu, dlatego nie bójmy się wychodzić. Asekuracyjnie zostawmy jakieś pojedyncze wskazówki dla opiekunki, babci czy dziadka, po to aby nie stresować się niepotrzebnie głupotkami. Skupmy się na danej chwili, korzystajmy z każdej godziny spędzonej na tym co kochamy i uwielbiamy.
Żyjmy tak, aby żyć szczęśliwie.

 

Na dokładkę kilka ujęć z minionego weekendu 🙂
Kawa, wypad na targi do pobliskiej galerii, spacer i kino.
Spędziłam cudownie czas, spotkałam całą masę fantastycznych i uzdolnionych ludzi, więcej chyba nie muszę pisać 🙂

Pozdrawiam serdecznie ekipę z RAMECZKA.COM.PL, MMZ BY WERKART, PATERUSEK :*

 

 

 

 

Comments (8)

 • Jasne, ze mozna spedzac chwile sam na sam z druga polowka. Jesli tylko mozna to czemu nie. U nas tez jest tak, ze jak tylko wychodzimy a zdarza sie to od wielkiego dzwona, to myslimy i rozmawiamy o Dzieciach 🙂 Ale ja to lubie!

  • zuzulenka says:

   My naprawdę rzadko wychodzimy gdzieś sami, zresztą ogólnie mamy bardzo mało czasu dla siebie. Ale zabawne jest to kiedy wyrywamy się na chwilę z domu i tematem naszych rozmów są dzieci i to co dzieje się pod naszą nieobecność w domu 🙂

 • Och a ja to bym chciała tak na dzień z małżem gdzieś wyjść… 🙂 Myślę, że jest mi to aktualnie bardzo potrzebne.

 • Sylwia N says:

  święte słowa, żeby być dobrym rodzicem trzeba być też dobrym małżonkiem 🙂 piękna jak zawsze :*

 • Bobobebe says:

  dlatego tak bardzo się cieszę gdy dziadkowie do nas przyjeżdżają, korzystamy wtedy z mężem i wychodzimy do kina, spotykamy się ze znajomymi i na zakupy bez ciągłego pośpieszania bo dziecko zmęczone, głodne itp. myślę, że każdemu rodzicowi należy się chwila dla siebie:)

  • zuzulenka says:

   I o to chodzi 🙂 Choć my rzadko mamy możliwość wychodzenia sam na sam, to jednak staramy się wygospodarować choć chwilę, choćby ten jeden dzień w miesiącu tylko dla siebie tak dla podreperowania małżeńskich stosunków 😀

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *