Książki

Samotna gwiazda

Samotna gwiazda

Przechodząc tuż obok księgarni, nie mogłam oprzeć się pokusie by po raz kolejny wzbogacić moją skromną biblioteczkę. Kolejnym tytułem na mojej liście przeczytanych jest „Samotna gwiazda” Paulliny Simons.

Książka okazała się dla mnie ogromną niespodzianką, przyznam szczerze, że nie pokochałam jej od pierwszego wejrzenia, pierwsze kilka stron wcale nie zachęcało mnie do dalszego czytania. Jednak jeśli chodzi o książki, to tak łatwo się nie poddaje i nawet jeśli początkowo czuję się zniechęcona, to staram się dokończyć to co zaczęłam. Dzięki temu mogłam przekonać się ile mogłam stracić odkładając tę książkę na półkę.

„Samotna gwiazda” to historia o miłości, choć od początku wcale na taką nie wygląda. Chloe to główna bohaterka książki, która wraz ze swoim chłopakiem i dwójką przyjaciół postanawiają wybrać się w podróż do Barcelony. Niestety rodzice Chloe nie chcą zgodzić się na tak szaleńczą wyprawę, z pomocą przychodzi jej nieoczekiwanie surowa babcia, która postanawia sfinalizować całą podróż, pod warunkiem, że odwiedzą po drodze kilka miejsc, mianowicie sierociniec w Lipawie, gdzie Chloe ma wybrać dla swoich rodziców chłopca, który zostanie jej przyszywanym bratem, a także obóz w Treblince, gdzie ma zostawić kwiaty w imieniu swojej babci. Podczas podróży powrotnej z Lipawy Chloe poznaje chłopca, Johnny’ego, który planuje wstąpić do armii i walczyć w Afganistanie. Nowy znajomy nie budzi zaufania wśród przyjaciół, jest bardzo tajemniczy i nikt tak do końca nie wiem kim jest, jednak to właśnie jest w nim fascynujące. Johnny zabiera ich w niesamowitą podróż po historycznych zakątkach Europy, czeka ich kilka niemiłych niespodzianek, a wieloletnia przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Czy uda im się to wytrwać? Czy uda im się dotrzeć do celu ich podróży – Barcelony? O tym musicie przekonać się już sami 🙂

Zapewniam Was, że warto zapoznać się z tą książką 🙂 To historia o normalnych, zwyczajnych nastolatkach, wchodzących w okres dorosłości, o problemach dnia codziennego, o miłości, zdradzie, itp. Znajdziecie w niej również wiele historycznych ciekawostek, razem z czwórką przyjaciół możecie wyruszyć w podróż po Europie.

Jeszcze raz zachęcam Was do przeczytania książki 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *