Książki

Sieć rozkwitającego kwiatu

Sieć rozkwitającego kwiatu

W moje ręce trafiła ostatnio bardzo ciekawa kryminalna trylogia „Czerwona Księżniczka” Lisy See.

Z racji ostatniego totalnego braku czasu, udało mi się jedynie zapoznać z pierwszym jej tomem „Sieć rozkwitającego kwiatu”. I choć nie jest to łatwa literatura, to bardzo ciekawie się ją czyta. Autorka z racji chińskiego pochodzenia w swoich bestsellerach opiera się na historiach chińskich rodzin i tak też jest w tym przypadku.

W Pekinie zostają odnalezione zwłoki młodego człowieka, który okazuje się być synem amerykańskiego ambasadora. W tym samym czasie w Los Angeles na statku, przewożącym nielegalnie imigrantów, zostaje odnalezione ciało syna chińskiego magnata finansowego. Oba zgony wydają się być bardzo podobne, dlatego też prokuratura próbuje zbadać co tak naprawdę się wydarzyło i czy faktycznie istnieje jakieś powiązanie pomiędzy tymi zdarzeniami. W związku z tą sprawą do Chin zostaje wysłany prokurator – David Stark, który ma ściśle współpracować ze swoją dawną znajomą policjantką – Liu Hulan. Wspólnie badają każdy najdrobniejszy szczegół łączący te sprawy, natrafiają na kolejne interesujące poszlaki, które pozwolą odkryć im prawdę na temat śmierci obu mężczyzn.

Powieść Lisy See łączy w sobie kilka wątków, oprócz wątku kryminalnego, stanowiącego główną część książki, znajdzie się tu również wątek polityczny, a także miłosny. Autorka, jak można się spodziewać, w dosyć szczegółowy sposób opisuje Chiny, życie w tym kraju i polityczne zależności. Śledztwo dotyczące śmierci obu mężczyzn odbywa się na dwóch kontynentach, dzięki czemu czytelnik ma nie tylko możliwość poznania kultury każdego kraju, ale też w dosyć ciekawy sposób porównuje je w kontekście politycznym i prawnym.

„Sieć rozkwitającego kwiatu” nie należy do łatwej literatury, z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, jednak uważam, że warto zapoznać się z tą pozycją i poznać historię tego fascynującego kraju.

 

 

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *