Wpis

Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii

Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
Pamiętacie jedną z lektur, jaką chyba każdy z nas czytał w szkole podstawowej?
Napewno pamiętacie 🙂

„W pustyni i w puszczy” to jedna z moich ulubionych i wartych zapamiętania książek. Dziś mając 27 lat dzięki uprzejmości Znak Emotikon mogłam cofnąć się do tamtych lat i dowiedzieć się czegoś więcej o bohaterach tej cudownej powieści.


„Staś i Nel. Zaginiony klejnot Nilu” napisana przez Leszka K. Talko to kontynuacja przygód Stasia i Nel. Wydarzenia dzieją się zaledwie dwa lata po tym, jak tytułowi bohaterowie przeżyli swoje niesamowite przygody. To kolejna pełna akcji i napięcia historia, która niesamowicie wciąga. Cała akcja rozgrywa się w Indiach, głównie w mieście Madras. Staś uczęszcza do tamtejszej szkoły, gdzie jako Europejczyk nie czuje się zbyt dobrze. Z niecierpliwością oczekuje przyjazdu swojej przyjaciółki, Nel. Jednak los szykował dla nich kolejną niespodziankę. Podczas podróży na powóz, którym podróżowała Nel wraz z z przyjacielem ojca Stasia, panem Hutchisonem, napada banda tThagów (zabójców). Nel cudem udaje się ocaleć, a wszystko za sprawą Malki – dziewczynki, która należy do bandy zabójców. Nel trafia do ich wioski, poznaje ich zwyczaje i planuje ucieczkę, która teoretycznie wydawałaby się niemożliwa. Ku zaskoczeniu Nel udaje się zbiec, jednak natychmiast trafia w kolejne kłopoty. Stach, również ma się nie najlepiej, po wyjeździe ojca przeniósł się do internatu, gdzie nie ma najlepszych stosunków z rówieśnikami, a w szczególności z pewnym chłopcem imieniem Mungo. Jednak w miarę upływu czasu i rozwoju akcji, ich stosunki się poprawiają i wspólnie próbują uwolnić Nel i rozwiązać tajemnicę zaginionego diamentu, Klejnotu Indii, przez który to właśnie Nel wpadła w ręce kolejnych morderców. Na drodze Stacha pojawia się wiele nowych postaci hrabina Bławatska, Tiku, a nawet wspomniana wcześniej Malka. Wspólnie próbują rozwikłać zagadkę, która okazuje się mieć związek z politycznymi potyczkami kilku państw. 
Jeśli chcecie poznać dalsze losy Stasia i Nel koniecznie musicie przeczytać tą książkę. 
Pełna akcji, opisów przyrody, a nawet magii wciąga jak żadna inna. Z zapartym tchem przeczytałam ją w jeden wieczór. Z pewnością nie jest to książka dla dzieci, zawiera sporo krwawych scen, jednak jak najbardziej przypadnie do gustu starszej grupie odbiorców.
Czy Nel uda się wyrwać z rąk bezwzględnych porywaczy? Czy zabójczyni, Malka okaże się przyjacielem? I jaką tajemnicę kryje w sobie klejnot Indii? Na te pytania uzyskacie odpowiedź po przeczytaniu tej książki. 
Więcej nie mogę Wam zdradzić 🙂
Koniecznie musicie ją mieć 🙂
Tutaj możecie ją kupić ——-> KLIK

Comments (2)

  • Sylwia N says:

    nie mialam pojecia ze taka ksiazka kiedys powstanie 🙂 musi byc bardzo ciekawa!

  • lavinka says:

    "Z pewnością nie jest to książka dla dzieci, zawiera sporo krwawych scen" W oryginale też się krew leje strumieniami, a mimo tego jest lekturą szkolną. W ogóle jak sobie przypomnę lektury z podstawówki, to druga połowa była raczej "nie dal dzieci" jak na obecne standardy. W końcu nawet Syrenkę Andersena ocenzurowano (w oryginale dziewczyna popełnia samobójstwo).

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *