Książki

Złudzenie

Złudzenie

Już od dawna na blogu nie gościł książkowy wpis. Te braki wcale nie oznaczają, że odpuściłam sobie czytanie. Ostatnio faktycznie mam nieco mniej czasu na oddanie się swojej pasji, ale mimo wszystko gdzieś tam podczas dłuższej kąpieli w wannie ukradkiem sięgnę po nową lekturę.

Takim oto sposobem udało mi się właśnie skończyć „Złudzenie” Charlotte Link.

Szczerze mówiąc, książkę kupiłam na stacji benzynowej podczas naszego szybkiego wypadu do Gdyni 🙂 Kiedy spragnieni kawy i czegoś do jedzenia czekaliśmy w kolejce ukradkiem dostrzegłam ją na stojaku i od razu przykuła moją uwagę. Niestety prawda jest taka, że często sięgam po książki zwracając uwagę na ich okładkę. Ta okładka wydała mi się tajemnicza i z całą pewnością wierzyłam, że kryje za sobą ciekawą treść. Książkę kupiłam i nie żałuję. W drodze udało mi się przeczytać nieco ponad połowę książki, drugą połowę kończyłam w weekend, niestety mimo szczerych chęci i prób nie było szansy do niej ostatecznie i na poważnie się zabrać.

Książka pełna niespodzianek i zdecydowanie zasługuje na to, żeby o niej wspomnieć tu na blogu.

Laura, główna bohaterka ma cudowną rodzinę, wydaje się, że nic nie może zakłócić spokoju jakim się otacza. Niestety nagłe zaginięcie jej męża, to tylko początek lawiny nieszczęść, jakie mają miejsce. Laura próbując ustalić prawdę, powoli odkrywa tajemnice, jakie mąż ukrywał przed nią latami. Kłamstwa powoli wychodzą na jaw, Laura totalnie gubi się w nowej sytuacji, zwłaszcza kiedy dowiaduje się, że jej mąż został zamordowany. Wydaje jej się, że powinna mieć wsparcie wśród przyjaciół, niestety i tu nie może znaleźć pocieszenia, jedyne czego doznaje to prawdziwej i dotkliwej zdrady. Wszystko zaczyna nabierać sensu, poszczególne elementy łączą się w całość, niestety kłamstwa mogą słono kosztować… Czy Laurze uda się odkryć prawdę?

Książka trzyma w napięciu, czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie. Autorka z całą pewnością skupiła się na portrecie psychologicznym głównych bohaterów, ukazuje całą masę intryg i kłamstw oraz to jak w takich sytuacjach odnajdują się zwykli ludzie. Ciekawie napisana książka, którą polecam wszystkim fanom kryminałów 🙂

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *